אודות

על האתר

אתר מנדרינה הוא נועד עבור כל מי שמתעניין בשפה הסינית-מנדרינית ובכתב הסיני. בין אם אתם תלמידים העושים את צעדיהם הראשונים במנדרינית, ובין אם אתם כבר שולטים בשפה היטב, תמצאו כאן תוכן שימושי שיעמיק את הידע וההבנה שלכם בשפה, ויעזור לכם לשפר, לשמר ולתחזק אותה.
האתר מתמקד בפן המעשי של השפה הסינית האמיתית – כפי שהיא מדוברת ונכתבת בסין ולא בסינית של כיתות וספרי לימוד. על כן תמצאו כאן תכנים שונים ומגוונים כגון סרטונים, תמונות, קטעי קריאה, שירים, בדיחות וחידות שבמקור נועדו עבור הסינים עצמם, יחד עם התוספות וההסברים הנחוצים לתלמיד הישראלי.
מלבד התכנים שיובאו מסין האתר מציע גם סקירות ומאמרים מקוריים בנושאי דקדוק, אוצר מילים, הגייה וכתיבה אשר משווים בין שתי השפות ומראים כיצד ניתן לנצל תופעות מסוימות בעברית כדי להבין את הסינית טוב יותר.

אני רן. גדרתי-ראשל"צי-בייג'ינאי שתופר את הציר בין המזרח התיכון למזרח הרחוק. חובב שפות מושבע עם פז"מ מצטבר בסין של כבר למעלה מעשור. יש לי תואר ראשון בשפה ותרבות סין מ-Beijing Language and Culture University ותואר שני בהוראת סינית מ-Beijing Normal University. יש לי ניסיון מקיף בהוראת ילדים ומבוגרים, ותרגמתי בין השאר גם ספרי לימוד ומילונים. כשאני לא כותב כאן אני מלמד עברית באוניברסיטת בייג'ינג לשפות זרות (BFSU).
הקמתי את מנדרינה משתי סיבות עיקריות. הסיבה הראשונה היא להדביק אחרים בתשוקה שלי ולגרום לאנשים לרצות ללמוד סינית, והשניה להראות להם שזה פחות מסובך ממה שחושבים.
מקווה שתיהנו מהאתר.

מי אני

צרו קשר

יש לכם שאלה, הערה או הצעה? מעוניינים להצטרף לאתר ככותבים מן המניין? רוצים לשתף פעולה בדרך אחרת? בין אם אתם תלמידים שרוצים לשתף מעט בחוויות, מורים שרוצים לארגן הנחה קבוצתית לתלמידים שלהם או אנשי מקצוע שרוצים לחלוק ידע וניסיון, מלאו את הטופס הבא ובואו נתחיל להזיז את העניינים. אף פעם אי אפשר לדעת לאן זה יוביל, ובנוסף תקבלו גם הטבות והנחות כאן באתר.

גלילה למעלה

אתר מנדרינה נפרד לשלום מפייסבוק ואתם מקבלים הנחה.