שייק מנגו תאילנדי - תמונת שער

תרגול האזנה – עסוקים מדי למנגו תאילנדי?

בעיר 连 השוכנת במחוז 辽 שבצפון-מזרח סין, יש דוכן גדול עם מקומות ישיבה שמגיש של משקאות וקינוחים קרים על טהרת פרי המנגו. הדוכן שוכן בקרבת אחד מחופי הרחצה שבעיר ושמו הוא 泰芒了 – משחק מילים נחמד שמעבר לרמיזה למנגו תאילנדי ולאסוציאציה לשלווה של 泰, הוא גם נשמע בדיוק כמו הביטוי 太了 השגור בפיהם של רבים בחברה המודרנית, בייחוד בסין.

דוכן מנגו בסין - תפריט קיר

כנהוג בהרבה מקומות בסין, גם ל-泰芒了 יש הקלטת פרסומת אשר מתנגנת בעוצמה ומטרתה לשכנע את העוברים והשבים להיכנס למקום וליהנות ממרכולתם. הקלטה שכזו ועוד במקומה הטבעי עם מעט רעשי רקע היא דרך מצוינת לתרגל את הבנת הנשמע. משך ההקלטה הוא 35 שניות והחלק בסינית מתחיל בשנייה העשירית אחרי ההקדמה של השיר.

מומלץ קודם כל לנגן את הקובץ ולנסות להבין את כולו בכוחות עצמכם, לאחר מכן להציץ במילות המפתח ולנסות שוב, ורק לבסוף לפתוח את תמלול המלא כדי לוודא שצדקתם ולהשלים את מה שנשאר. טיפ קטן: הציצו בתמונה למעלה של התפריט על הקיר כדי לקבל מושג לגבי אחת המילים בהקלטה. כשאתם מוכנים גללו מעבר לתמונה למטה כדי להגיע אל מילות המפתח והתמלול המלא.

קינוח מנגו לקיץ

מילות מפתח

חם, לוהט ותוסס, בסערהhuǒ bào火爆1
קינוח ברד (בשכבות מקופלות כמו בד)mián mián bīng绵绵2
אלגנטי, מעודן, בטוב טעםgāo yǎ3
תכונה, מזג, הלך רוח, טמפרמנטqì zhì气质4
מתוק (למצבים ופעולות)tián mì甜蜜5
מפתה, מושך, שובה לבyòu rén6
צונן ומרענן, קליל ורענןqīng shuǎng7
בעונת הקיץ, במשך הקיץyí xià8

תמלול מלא

נקודה לתשומת לב

שימו לב ש-夏 נשמע בדיוק כמו , אבל כאן מתוך ההקשר כנראה שמדובר באפשרות הראשונה. בהקשר הזה כדאי לקחת בחשבון ש-泰芒了 היא רשת שנוסדה ב-厦 ואולי זה גם איכשהו קשור. באתר הרשמי שלה יש קצת יותר פירוט על הזיכיון ומוצריו.

כתיבת תגובה

גלילה למעלה

אתר מנדרינה נפרד לשלום מפייסבוק ואתם מקבלים הנחה.